dirbtuvės: paweł kulczyński

„Pasigamink sintezatorių pats“ Kuruoja

Artist
  • / dirbtuvės /
  • Renginio data30/09/2016, 15:00

„Pasigamink sintezatorių pats“ Kuruoja: Wilhelm Bras

Idėja pagaminti sintezatorių kilo 1950-ais. Tam buvo paprasta priežastis – toks instrumentas neegzistavo, o ieškantys naujo skambesio, pirma turėjo rasti tam naujus sprendimus. Kodėl Paweł Kulczyński vis dar tęsia šį procesą 21-ame amžiuje?

Pirma, nes jis ilgisi senojo skambesio. Antra, kaip eksperimentinės muzikos kompozitorius, jis tiki, kad muzikos kūrimo procese yra svarbi kiekviena smulki detalė. Jo nuomone “kai groji pop muziką, nėra prasmės ieškoti ir kurti savito skambesio. Visai kitaip, kai nori eksperimentuoti su muzika.”

Per dirbtuves, vyksiančias rugsėjo 30-1 dieną Vilniuje, Menų fabrike LOFTAS, Kulczyński mums papasakos apie įkvėpimą ir šaltinius, kurių pagalba kuriama jo išskirtinė muzikinė prigimtis, Wilhelm Bras. Jis neegzistuotų be savo įrangos, idėjos “pasidaryk pats” ir kasdienio techninio darbo, kurį jis dirba. Jis supažindins auditoriją su muzikos generatorių specifika, atskleis jų gamybos paslaptis ir pristatys jo paties instrumentų galimybes.

– – –

Paulius Kulczyński Silezijos eksperimentinės muzikos kūrėjas, gimęs 1978 m, scenoje pasirodantis pseudonimu Wilhelm Bras. Baigė Dailės akademiją (Akademia Sztuk Pięknych) Katovice. Jis dirba grafikos dizaineriu, bet muzikos pasaulyje jis žinomas, dėl savo avangardinio skambesio, įspūdingų koncertų, jų atlikimo ir dizainerio darbo. Jis pasirodė daugelyje festivalių, be kita ko, CTM Berlyne, UNSOUND Krokuvoje ir Niujorke, OFF Katovice ir Tauron New Music.