pristatymas: marcin dymiter [pl] Projekto praktiniai užrašai

Artist
  • / paskaita /
  • Renginio data01/10/2016, 17:00
  • VietaMenų fabrikas LOFTAS Švitrigailos g. 29, Naujamiestis, Vilnius

Marcin Dymiter yra gerai susipažinęs su improvizacine muzika ir elektronika. Jis eksperimentuoja su garsu pakeisdamas kasdienius garsus. Miestas, namai, darbo aplinka ir vietos, kur jis praleidžia laisvalaikį, yra jo garsų šaltiniai ir formos sus kuriomis jis dirba.

Tie garsai tampa įkvėpimo šaltiniu „Field notes” projektui, kuris bus pristatytas Vilniuje. Jis ieško garsų neįprastose vietose ir randa juos keliaudamas. Jis kuria skirtingas teksturas, jungdamas įvairios kokybės garsus – lo-fi maišydamas su hi-fi, o garsus, kurios yprastai laikytume trukdžiais, paverčia tikrais garsais.

„Jei aš nusprendžiu klausytis tam tikros aplinkos, paskirdamas tam savo laiką ir dėmesį, mes išgirsime visas jos spalvas – tas, kurios yra mielos ir tas, kurias mieliau išnaikintume iš akustinės aplinkos. Kai klausome šios konkrečios aplinkos, mes paimame dalį jos ir tuo pačiu kuriame kūrinį iš supančių garsų.“ sako Marcin Dymiter.

„Field Notes” yra serija kūrinių, kurių pagrindinė tema yra kraštovaizdis. Dymiter‘io įrašuose išgirsite, pavyzdžiui, vienos iš didžiausių sostinių – Berlyno garsus; Didžiausių vėjo jėgainių Lenkijoje, Darlove skleidžiamus garsus, ar neyprastą Varšuvos miesto centro garsų interpretaciją, kurioje telpa ir vabzdžių gyvenimas, sukuriantis kitą akustinę dimenciją.

– – –

Emiter, kitaip Marcin Dymiter, yra muzikos prodiuseris bei vienas iš „mikro_makro“ festivalio įkūrėjų ir kuratorius. Jis bendradarbiavo su daugybe elektronikos, jazo, avantgardo ir moderniosios muzikos kūrėjų. Tokių, kaip Paul Wirkus, Rosa Arruti, Rob Mazurek, Ingar Zach, Thomas Lehn, Ignaz Schick, John Butcher, Axel Dorner, Wolfgang Fuchs, Mikołaj Trzaska, Mikołaj Pałosz, Raphael Rogiński, Marek Chołoniewski, Tomasz Chołoniewski, Dagna Sadkowska, DJ Lenar, Paweł Nowicki ir Kuba Staruszkiewicz.